Alta Badia, Itálie

Zažijte zimní dovolenou trochu jinak. Vyrazte s rodinou či partou přátel v obytném voze do všech vašich oblíbených lyžařských center a vychutnejte si kouzlo nezávislého cestování z místa na místo. Zakotvěte a zdržet se tam, kde se vám zrovna líbí, aniž byste narychlo sháněli levné ubytování.

Skvělým místem pro vaši dobrodružnou dovolenou v obytném voze je Alta Badia. Nádherné údolí ležící v centrální části Dolomit, na východním okraji masivu Sella.  

Alta Badia v zimě 

Alta Badia je lyžařským centrem v severoitalské provincii Bolzano v Jižním Tyrolsku, které leží v samotném srdci největšího lyžařského komplexu světa Dolomiti Superski. Skládá se z šesti vesnic, nad kterými se rozkládá až 130 km krásně upravených sjezdovekAreál je vybaven 53 moderními lanovkami a vleky. 

Alta Badia je ideálním místem pro rodinnou dovolenou. Víc než polovina zdejších svahů je mírných, vhodných právě pro děti a začátečníky. Ale také zkušenější lyžaři si zde přijdou na své. Můžete si vyzkoušet adrenalinovou jízdu na ostré černé sjezdovce Gran Risa, na které se v prosinci jezdí Světový pohár v alpském lyžování. Závody v obřím slalomu patří na sjezdovce Gran Risa k těm nejnáročnějším v programu světového poháru. 

Alta Badia, ale není jen sen pro lyžaře. Také snowboardisté a freestyleři zde najdou jistě zalíbení. Spoustu zábavy si mohou užít ve dvou perfektně připravovaných snowparcích. Na zastřešeném ledním stadionu v městečku Corvara se mohou prohánět bruslaři. Pro běžkaře je zde necelých 40 km lehkých až středně těžkých běžeckých stop pro bruslení i klasiku. 

Alta Badia v létě 

Do Alta Badia můžete vyrazit v obytném voze také v letních měsících. V létě je tato oblast ideálním výchozím bodem pro turistické túryObdivovat zde můžete příkré stěny Dolomit, ke kterým se tulí horské louky plné květin. Tento přírodní klenot přemění každý pobyt v nezapomenutelný zážitek. 

Vaši letní dovolenou si zde užijete opravdu naplno. Své volné dny můžete vyplnit mnoha činnostmi, od lehkých procházek vhodných především pro rodiny s dětmi, po adrenalinové lezení po skalách nebo odvážnými výlety na horských kolech po nádherných přírodních stezkách.  

Kemp Sass Dlacia 

Kemp se nachází uprostřed nádherné a klidné přírody v průsmyku Passo Valparola, daleko od hluku dopravy. Kemp Sass Dlacia je situován přímo naproti běžkařským tratím a k lyžařským vlekům v San Cassiano - Piz Sorega dojedete autem za 5 minut. Rozprostírá se na ploše 40000 m2 a nabízí až 300 míst. Centrum obce San Cassiano je od kempu vzdálené asi 4 km.

Na místě je k dispozici malý supermarket, bar, restaurace, která podává italskou a místní kuchyni, bezplatná lyžárna a neplacené soukromé parkoviště. Po náročném dni na svahu nebo dlouhé pěší tůře můžete načerpat energii ve zdejším wellness centru, které nabízí hned tři různé sauny (finskou saunu, biosaunu a parní lázně) 

Oficiální stránky kempu Sass Dlacie - www.campingsassdlacia.it