Kemp Colfosco, Itálie

Pokud patříte mezi milovníky obytných vozů, Itálie a turistiky, pak musíte vyrazit na aktivní dovolenou k úchvatnému pohoří Dolomity. Se svým obytňákem můžete zakotvit například v krásném kempu Colfosco.  

Kemp Colfosco  

Pod mohutnými vrcholy Dolomit se uprostřed Italských hor ukrývá vesnička Colfosco. Součástí vesničky je také kemp se stejným názvem. Kemp Colfosco stráží vrchol Sassongher, čímž se tak stává ideálním místem pro dobývání výše zmíněného pohoří. Ubytování je rozděleno na kemp, chaty a bungalovy. Jak už je v Itálii zvykem, kemp je na skvělé úrovni a nabízí vše, co pro několik horských dnů potřebujete. Najdete zde skvělou restauraci s ochotným personálem, minimarket či dětské hřiště. 

Více informací naleznete na na www.campingcolfosco.org.

Lanové centrum Colfosco 

Ve vesničce Colfosco naleznete dobrodružné lanové centrum. Lanový park je tvořen pěti okruhy s rostoucí náročností a uměle vytvořenými překážkami v různých výškách. Park je postaven v modřínovém lese a některá jeho stanoviště se nacházejí ve výšce až 19 metrů nad zemí. Lanové centrum je otevřeno od června do září, a to denně od 10 do 19 hod.

Pohoří Dolomity 

Dolomity jsou jedním z horských masivů Italských Alp. Pohoří nemá jednotlivý hřeben, ale skládá se z mnoha menších, často velmi rozličných horských skupin. Na území Dolomit jsou snad všechny typy horské krajiny, od horských luk po skalní masivy s ledovci. Krása tohoto skalního ráje uchvátí každého návštěvníka. Hlavním cílem mnoha lidí po celém světě je především množství zajištěných cest, tzv. Ferraty.