Kemp Pecka, Česká republika

V České republice naleznete spoustu překrásných míst, která čekají na vaše bližší prozkoumání a zároveň skýtají báječný relax. Pohodlně cestovat a tábořit s obytným vozem můžete takřka po celém Česku. Ideálním místem pro rodinnou dovolenou v obytném voze je krajina na rozhraní Českého ráje a Podkrkonoší. Skvělé zázemí naleznete v rekreačním areálu Pecka. 

Rekreační areál Pecka 

Rekreační areál Pecka se nachází v nádherné a členité krajině nedaleko městečka Pecka, na rozhraní Českého ráje a Podkrkonoší. Toto překrásné místo na okraji lesa s pestrou přírodou a čistým, lesem provoněným ovzduším je ideální pro dovolenou rodin s dětmi. Areál je vhodný také pro pořádání táborů, ubytování školních skupin nebo sportovních i jiných zájmových kolektivů. 

Sportovně založení návštěvníci mohou v kempu využít velké množství sportovišť, od kurtů na tenis po hřiště na volejbal, nohejbal, plážový fotbal. Dále je k dispozici stolní tenis, koš na basketbal či lezecký stěna. Rodiny s dětmi jistě ocení dětská hřiště s prolézačkami, skákací trampolínou, pískovištěm, kreslící tabulí a dětským brouzdalištěm. 

Prostor pro obytné vozy a karavany je přímo v centru kempu. V kempu je k dispozici až 20 přípojek pro obytné vozy a karavany. V blízkosti se nachází sociální zařízení a venkovní kuchyň. V kempu se nachází půjčovna jízdních kol, půjčovna sportovních potřeb a půjčovna grilovacích potřeb. 

Oficiální stránky kempu - www.kemppecka.cz

Pro milovníky aktivních dovolených 

Kemp je skvělým místem pro milovníky turistiky a cykloturistiky, pro které bude vhodným výchozím bodem k četným výletům do blízkého i vzdálenější okolí. Široká síť turistických stezek v okolí areálu vás provede zdejšími krásnou krajinou. Pěší výlet si udělejte na Zvičinu, kopec s úžasnou vyhlídkou na celé Krkonoše. V blízkosti areálu vedou vyznačené cyklistické stezky, které vás zavedou na nejkrásnější místa nejen Podkrkonoší, ale i Krkonoš a Českého ráje.

Pro zájemce o historii 

Také milovníci historie si zde přijdou na své, v blízkém okolí areálu se nachází několik zajímavých míst. Pěší výlet si můžete udělat na dominantu obce Pecka, stejnojmenný hrad ze 14. stoletíV nedalekém okolí můžete navštívit zříceninu gotického hradu Kumburk. Mezi oblíbená výletní místa patří také Babiččino údolí, ke objevíte známá místa z knížky Boženy Němcové "Babička",  jako je Ratibořický zámek, mlýn nebo Staré Bělidlo.