Lago Di Garda, Itálie

Vyrazte s obytným vozem na jedinečnou dovolenou k největšímu italskému jezeru Garda. Zakotvit můžete například v krásném kempu Brione, který se nachází pouhých 400 metrů od pláže Gardského jezera. 

Lago di Garda 

Lago di Garda je největším italským jezerem ledovcového typu. Rozkládá se na ploše 370 m2 na pomezí Alp a Pádské nížiny. Ze severu je jezero obklopeno masivem Gardských hor, čímž se stává skvělou lokalitou pro milovníky turistiky, horolezectví i adrenalinové jízdy na horských kolech. 

Lago di Garda potěší své návštěvníky příjemným, mírně teplým a poměrně vlhkým podnebím. Kolem jezera rostou stromy charakteristické pro Středomoří, jako cypřiše, oleandry, olivovníky a vzácně se objevují i ​​palmy, a to hlavně v jeho jižní části.

Aktivní dovolená u Lago di Garda

Gardské jezero a jeho okolí je rájem pro milovníky aktivních dovolených. Na dovolenou ke Gardskému jezeru si tak do zapůjčeného obytného vozu přibalte cyklistická kola nebo trekové boty. Milovníci pěší turistiky, horolezectví či adrenalinových sjezdů na horském kole jistě využijí unikátní lanovku, jež se otáčí kolem své osy a vede na horu Monte Baldo

Gardské jezero je po celém světě známé jako ráj sportovního lezení. Garda nabízí více jak 2000 stezek pro sportovní lezení, které jsou vynikající možnosti jak prozkoumat a pokusit své síly. Můžete zde zdolat také četné ferraty, neboli horské cesty, na nichž se držíte provazů nebo šplháte po železných žebřících. Lago di Garda je také surfařským rájem. Díky teplému větru se po jeho hladině prohánějí stovky windsurferů, jacht a plachetnic.

Kemp Brione

Kemp má rozlohu 33000 m2 a je vzdálený 2,5 km od centra města Riva del Garda. Brione nabízí neplacené parkoviště, bazén, minigolf, stolní tenis a dětské hřiště. Můžete si zde pronajmout i jízdní kola. Kemp Brione má přímý přístup k cyklistické stezce vedoucí do obce Torbole, díky níž odhalíte krásy horských štítů, rovin podél vinohradů, světoznámé jablečné sady i středověké hrady. 

Oficiální stránky kempu - http://www.campingbrione.com/