Městečko Nin, Chorvatsko

Máte v plánu vyrazit se svým obytným vozem na dovolenou k Chorvatskému pobřeží? Pak si na svých cestách nesmíte nechat ujít překrásné historické městečko Nin. Toto starochorvatské královské městečko je vzdálené asi 17 km od Zadaru a je skvělým místem pro vaši dobrodružnou dovolenou s rodinnou či partou přátel. 

Městečko Nin

Malé historické městečko Nin leží na pobřeží jižní části Ninského zálivu, asi 17 km od Zadaru. Město bylo původně vybudováno na nízkém poloostrově, který se ale v důsledku hloubení umělého kanálu, přeměnil na ostrůvek. Ostrov je spojen s pevninou dvěma mosty. Městečko Nin disponuje kvalitními restauracemi s různým výběrem ryb a masa a pizzerií. Ve městečku je také dostatek obchodů s potravinami. Najdete zde i poštu, banku a bankomat.

Již v době antického Říma bylo městečko Nin důležitým střediskem. Později se stalo hlavním městem celé provincie a sídlilo zde první chorvatské biskupství. Ve městě se zachovala řada zajímavých památek, mezi které patří například trosky římského chrámu z 1. století našeho letopočtu, městské hradby nebo kostel sv. Anselma. Mezi nejzajímavější památky se řadí kostel sv. Kříže, který je nejmenší katedrálou na světě.

Pláž Ninská laguna 

Jednou z nejpopulárnějších pláží historického letoviska Nin je krásná Ninská laguna, známá pod názvem "Královnina pláž". Nádherná písčitá pláž s mělkým a teplým mořem je skvělým místem pro relaxaci rodin s malými dětmi i všechny další návštěvníky. Na pláži jsou k dispozici šatny, sprchy, veřejné toalety a můžete využít také pronájem lehátek a slunečníků. 

Sportovní nadšenci si mohou na pláži zahrát volejbal, badminton nebo si vyzkoušet kitesurfing a spoustu dalších vodních sportů. Ninská laguna je také známá pro účinky léčivého bahna, které se využívá pro léčbu různých nemocí, například revmatických obtíží a kožních nemocí. 

Kemp Ninská laguna 

Kemp Ninská laguna je skvělým útočištěm pro cestovatele v obytných vozech. Kemp se nachází u dlouhé písečné pláže, nazývané jako "královnina pláž", asi 500 m od jakéhokoli ruchu městaUžijete si zde opravdu pohodový pobyt v příjemném, klidném přírodním prostředí a v uvolněné atmosféře. 

Kemp Ninská laguna je skvělým místem pro obytné vozy, karavany a stany. Stanoviště jsou vybavena připojením elektřiny. Pro hosty se stany a bez vlastní lednice je k dispozici velkou lednici, kterou mohou využívat zdarma. V celém kempu je také k dispozici bezdrátové připojení k internetu. V blízkosti kempu se nachází restaurace a obchody. 

Oficiální stránky kempu Ninská laguna - www.ninskalaguna.hr