Ostrov Pag, Chorvatsko

Kouzlu chorvatského ostrova Pag podléhá stále více lidí. Jeho romantické pláže, okolní průzračné moře plné života, historické památky a v neposlední řadě také vynikající gastronomie, ho povyšují mezi nejoblíbenější destinace Chorvatska. Vyrazte i vy ve svém obytném voze objevit a vychutnat si krásy ostrova Pag. 

Ostrov Pag

Chorvatský ostrov Pag leží na pomezí oblasti Severní Dalmácie a Kvarnerského zálivu. Je to třetí největší ostrov v Kvarnerské skupině ostrovů a pátý největší ostrov na Jadranu vůbec. Ostrov má velmi mírné klima, které je obzvláště příjemné na jaře a na podzim. Během dovolené určitě vyrazte prohlídku staletých olivovníků u vesnice Lun, navštivte výrobny a prodejnu pažského sýru v Kolanu nebo historického města Pag. 

Dovolená na ostrově Pag

Pokud toužíte po klidné, ničím nerušené dovolené, čistém moři a skvělém jídle, je ostrov Pag určen přímo pro vás. Ostrov je také skvělým místem pro dovolenou s rodinnou nebo partou přátel. V případě, že si na dovolené chcete užít spousty společenské zábavy a intenzivní noční život, vyrazte do Zrće, které je mladým tepajícím srdcem ostrova. Pláž je vyhlášeným centrem zábavy se spoustou plážových klubů, barů a diskoték. 

Na ostrově Pag můžete vyzkoušet lodní výlety na okolní ostrovy. Pažský záliv ukrývá mnoho písčitooblázkových pláží, které jsou dostupné jen lodí. Z města Pag jsou organizovány lodní výlety právě na tato překrásná místa. Ve městech Pag a Novalja je k vidění několik zajímavých historických památek, především kostely a baziliky. V Novalji pak můžete obdivovat antický vodovod, srovnatelný s vodovodem starého Říma. 

Klima na ostrově Pag je velmi vhodné také pro ty, kteří žádají aktivní dovolenou, tedy pro cyklisty a alpinisty. Mohou zde strávit příjemné chvíle nejen v létě, ale ještě lépe na jaře a na podzim. Klima vyhovuje také běžcům a lezcům po horách. Sportovní nadšenci by si neměli nechat ujít vodní lyžování na pláži Zrće.

Podmořský svět na ostrově Pag

Jestliže máte rádi šnorchlování a pozorování mořského života, vyrazte alespoň na jediný den do městečka Mandre a jeho okolí. Poblíž tohoto letoviska jsou podmořské skalní útesy ozdobené pestrobarevnými mořskými řasami a chaluhami a můžete zde spatřit kraby, ryby, ježovky, mořské sasanky, červené hvězdice a příležitostně také sépii či chobotnici.

Obytným vozem na ostrov Pag

Pro české návštěvníky je ostrov velmi dobře přístupný, například z Brna je to na Pag přibližně 790 km. Kromě trajektové, v letních měsících téměř kyvadlové dopravy, je ostrov spojen s pevninou také Pažským mostem. Pažský most spojuje ostrov Pag s dálnicí Záhřeb - Split.  

Autokemp Straško

Skvělým místem, kde můžete zakotvit se svým obytným vozem, je autokemp Straško. Ideální místo pro aktivní dovolenou s partou přátel, ale i klidnou rodinnou dovolenou. Kemp se nachází přímo u moře ve starém háji olivovníků a dubů. Kemp Straško byl odměně několik oceněními, mimo jiné také cenou za kvalitu a za nejlepší tábor v Chorvatsku v roce 2011.

Oficiální stránky autokempu Straško - www.kampstrasko.com/