Slovenský ráj, Slovensko

Hodláte vyrazit na dovolenou na Slovensko, ale nevíte přesně, kde s vaším obytným vozem zakotvit? Skvělým místem pro dovolenou v obytném voze je národní park Slovenský ráj, který patří ke klenotům slovenské přírody lákající turisty z celého světa na hluboké kaňony s křišťálovými vodopády

Slovenský ráj 

Národní park Slovenský ráj patří k nejvýznamnějším turistickým oblastem na Slovensku. Park se nachází ve východním Slovensku v oblasti Spiše a je součástí Spišsko-gemerského krasu. Cca 90 % území celkové plochy Slovenského ráje pokrývají lesy.

Původně byla celá oblast národního parku velkým plošným celkem, který postupně toky řek rozkrájely na několik větších i menších plošin. Na plošinách jsou k vidění mnohé krasové jevy, jako například podzemní jeskyně. Na celém území Slovenského ráje se nachází okolo 280 jeskyní a propastípřičemž mezi zpřístupněné pro veřejnost patří pouze Dobšinská ledová jeskyně.

Součástí parku jsou úzké kaňony s množstvím geomorfologických útvarů, které činí toto území velice přitažlivým pro pěší turistiku. Charakteristické pro toto území jsou také nádherné roklinky s mnoha vodopády. Roklinky s kaňony jsou pěší turistům zpřístupněny žebříky, stupačkami a další jistícími pomůckami. 

Autokemp Podlesok 

Autokemp se nachází v turistickém centru Podlesok a má tak ideální polohu všechny pro milovníky pěší turistiky a cykloturistiky. Území je atraktivní nejenom přírodou národního parku Slovenský ráj, ale také svým blízkým okolím. V okolí autokempu se nachází historické město Levoča nebo termální koupaliště Vrbov

Autokemp Podlesok je připraven na vaši návštěvu v obytném voze. Jsou zde vyhrazené prostory přímo pro parkování obytných vozů nebo karavanů. Nejdete zde přípojky elektrického proudu, přípojky pitní vody i výlevky pro chemické WC. Podlesok nabízí svým návštěvníkům také spoustu možností sportovního vyžití. Naleznete zde tenisové kurty, volejbalové hřiště, stolní tenis i půjčovna kol a sportovních potřeb. Autokemp Podlesok je skvělým startovním místem pro vaše pěší výlety. 

Oficiální stránky autokempu - http://www.podlesok.sk/